TÜRKİYE BU PİSLİKLERİ TEMİZLESİN

27 Kasım Pazartesi akşamı Star TV’de yayınlanan Telegol programına katılan Fenerbahçe Kulübü’nün önde gelen isimlerinden Cihan Oskay, Fenerbahçe’nin 2000-2001 sezonunda kazandığı şampiyonluğun şike ve teşvik primi ile kazanıldığını belgelerle kanıtladı. Cihan Oskay Fenerbahçeli olduğunu ancak, şike ve teşvik olaylarında bizzat bulunduğunu ve senelerdir, içinin rahat etmediğini, vicdanının sızladığını belirterek, Türk futbolunun temizlenmesi amacıyla, bir daha bu tür şeylerin önüne geçebilmek amacıyla kendini ortaya attığını ve bu olayları itiraf ettiğini belirtti. Zaten tüm spor kamuoyu tarafından tahmin edilen bu olaylar, böylece kanıtlanmış ve belgelenmiş oldu.

Peki şimdi ne olacak? İtalya’da benzer bir durumdan dolayı koskoca Juventus kulübü küme düşürülmüş ve kendisiyle birlikte işe karışan birçok takımın puanları silinmişti. Avrupa Birliği yolundaki ülkemizin de benzer bir uygulamaya gitmesi şarttır. Türk futbolunun temizlenmesi adına, tüm sporseverleri, Kulüpler Birliği’ni, Futbol Federasyonu’nu, Devlet yönetimini ve Yargı organlarını göreve çağırıyoruz. Kulüpleri adına ter döken sporcuların, tüm çalışanların, destekleyen taraftarların, emekleri bu şekilde çöpe atılamaz! Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’te, spor ve sporcu ahlakına yakışmayan bu hareketler, insan haklarına, emeğe, alnının akıyla, alınteriyle ulaşılan başarılara yapılmış tecavüz girişimleridir.

Konunun üzerine gidilmesi ve sonuna kadar en ince ayrıntılarıyla araştırılmasını, suçluların hem yargı hem de Türk kamuoyu karşısında hesap vermelerini bekliyoruz. Türkiye Futbol Federasyonu ve yüce Türk adaletinin konuyu açıklığa kavuşturacağından ve gerekeni yapacağından adımız gibi eminiz.

İtiraf edilen şike ve teşvik primi olaylarının üstünü örtmeye çalışan, itiraflarla değil itirafçıyla uğraşan, malum kulüple ilgili daha önceki birçok teşvik primi itiraflarını, kaçak yapı haberlerini, insan kaçakçılığını, silah ticaretini ve daha saymak istemediğimiz birçok suça değinmeyen, suçluları koruyarak suç işleyen, tehditlerden korkan, paranın sıcak yüzünden uzaklaşmak istemeyen, taraflı bir kısım medya grubunu da protesto ediyoruz. Herkes uyansın, Türkiye’yi bu pisliklerden temizleyelim!

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !